Brian Mallon

Brian Mallon
Data i miejsce urodzenia 12 maja 1952
Detroit
Zawód aktor

Brian Mallon (ur. 12 maja 1952 w Detroit) – amerykański aktor teatralny i filmowy.

Pochodzi z rodziny o irlandzkich korzeniach. Kształcił się na University of Michigan. Jako aktor związał się z działalnością teatralną, grał w teatrach amerykańskich (w tym broadwayowskich), irlandzkich i brytyjskich. Zagrał m.in. w przedstawieniu typu one-man show Secrets of the Celtic Heart w reżyserii Ellen Burstyn, występował także w sztukach Briana Friela. Był również dyrektorem artystycznym centrum sztuk irlandzkich w Nowym Jorku.

Na początku lat 90. zaczął okazjonalnie pojawiać się w rolach filmowych. Wśród jego kreacji znalazła się rola generała Winfielda Scotta Hancocka w Gettysburgu i Generałach.

Wybrana filmografia[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.