Bill Roycroft

Bill Roycroft
Data i miejsce urodzenia 17 marca 1915
Flowerdale
Data i miejsce śmierci 29 maja 2011
Camperdown, Wiktoria
Wzrost 188 cm
Dorobek medalowy
Igrzyska olimpijskie
Reprezentacja  Australia
złoto Rzym 1960 jeździectwo
(WKKW – drużyna)
brąz Meksyk 1968 jeździectwo
(WKKW – drużyna)
brąz Montreal 1976 jeździectwo
(WKKW – drużyna)

James William George "Bill" Roycroft (ur. 17 marca 1915[1], zm. 29 maja 2011 w Camperdown, Wiktoria) – australijski jeździec sportowy, trzykrotny medalista olimpijski.

Brał udział w pięciu igrzyskach (IO 60, IO 64, IO 68, IO 72, IO 76), na trzech zdobywając medale. Największy sukces w karierze odniósł w debiucie, zwyciężając w konkursie drużynowym. Partnerowali mu Lawrence Morgan i Neale Lavis. Kolejne, brązowe medale wywalczył w tej konkurencji w 1968 i 1976.

W igrzyskach brali także udział jego synowie Barry, James oraz Wayne, który znajdował się wspólnie z ojcem w składzie drużyny na IO 68 i IO 76. W 2000 był jedną z osób wnoszących flagę olimpijską na stadion w czasie ceremonii otwarcia igrzysk w Sydney. Partnerowali mu Liane Tooth, Murray Rose, Gillian Rolton, Marjorie Jackson, Lorraine Crapp, Michael Wenden i Nick Green. Z kolei w 1968 był chorążym australijskiej ekipy.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.