Bill Joy

Bill Joy
Ilustracja
Joy podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos (Szwajcaria, 2003)
Pełne imię i nazwisko William Nelson Joy
Data i miejsce urodzenia 8 listopada 1954
Farmington Hills
Zawód, zajęcie programista

William Nelson „Bill” Joy (ur. 8 listopada 1954 w Farmington Hills) – amerykański programista, jeden z twórców korporacji Sun Microsystems.

Ukończył studia zawodowe inżynierii elektrycznej na Uniwersytecie Michigan, a tytuł magistra uzyskał na wydziale Inżynierii Elektrycznej i Wiedzy Komputerowej Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. W czasie bytności w pracowni CSRG na Berkeley stał się jednym z twórców odmiany Uniksa BSD. Jest autorem edytora modalnego vi.

W 1982 odszedł z uczelni i wraz ze Scottem McNealy’m założył przedsiębiorstwo Sun Microsystems. W jej ramach projektował m.in. systemy Solaris, NFS, procesory SPARC oraz język programowania Java.

Jest autorem jednego z dyskutowanych tekstów na temat sztucznej inteligencji ostatnich lat, Why the Future Doesn’t Need Us[1].

Członek amerykańskiej National Academy of Engineering.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Ben Goertzel: Does Humanity Need an AI Nanny? (ang.). H+ Magazine, 2011-08-17. [dostęp 2011-08-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-21)].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.