Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998

 Główny artykuł: Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998.
Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Ilustracja
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998
Nagano
ZIO 1994 ZIO 2002
Miejsce Nozawa Onsen
Data 9 – 21 lutego 1998
Liczba konkurencji 6
Biathlon na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Sprint mężczyźni kobiety
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety

Zawody w biathlonie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 odbyły się w dniach 1120 lutego 1998 roku na trasach w Nozawa Onsen, niedaleko Nagano. Biathloniści po raz piętnasty rywalizowali o medale igrzysk olimpijskich.

Zawodnicy i zawodniczki walczyli w trzech konkurencjach: w biegu indywidualnym, sprincie i sztafecie. Łącznie rozdanych zostało sześć kompletów medali.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Konkurencja
9 lutego 10:00 (JST) / 18:00 (CET) Bieg indywidualny kobiet (15 km)
11 lutego 10:00 (JST) / 18:00 (CET) Bieg indywidualny mężczyzn (20 km)
15 lutego 10:00 (JST) / 18:00 (CET) Sprint kobiet (7,5 km)
18 lutego 12:15 (JST) / 20:15 (CET) Sprint mężczyzn (10 km)
19 lutego 13:00 (JST) / 21:00 (CET) Sztafeta kobiet (4 x 6 km)
21 lutego 13:00 (JST) / 21:00 (CET) Sztafeta mężczyzn (4 x 7,5 km)

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal.svg Złoto Czas Silver medal.svg Srebro Czas Bronze medal.svg Brąz Czas
Sprint mężczyzn Norwegia Ole Einar Bjørndalen 27:16,2 Norwegia Frode Andresen 28:17,8 Finlandia Ville Räikkönen 28:21,7
Sprint kobiet Rosja Galina Kuklewa 23:08,0 Niemcy Uschi Disl 23:08,7 Niemcy Katrin Apel 23:32,4
Bieg indywidualny mężczyzn Norwegia Halvard Hanevold 56:16,4 Włochy Pieralberto Carrara 56:21,9 Białoruś Ołeksij Ajdarow 56:46,5
Bieg indywidualny kobiet Bułgaria Ekaterina Dafowska 54:52,0 Ukraina Ołena Petrowa 55:09,8 Niemcy Uschi Disl 55:17,9
Sztafeta mężczyzn  Niemcy 1:21:36,2  Norwegia 1:21:56,3  Rosja 1:22:19,3
Sztafeta kobiet  Niemcy 1:40:13,6  Rosja 1:40:25,2  Norwegia 1:40:37,3

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 27:16,2
Silver medal icon.svg Frode Andresen  Norwegia 28:17,8 +1:01,6
Bronze medal icon.svg Ville Räikkönen  Finlandia 28:21,7 +1:05,5
4. Wiktor Majgurow  Rosja 28:36,0 +1:19,8
5. Jēkabs Nākums  Łotwa 28:36,9 +1:20,7
6. Oļegs Maļuhins  Łotwa 28:37,4 +1:21,2
7. Frank Luck  Niemcy 28:40,3 +1:24,1
8. Halvard Hanevold  Norwegia 28:40,8 +1:24,6
9. Paavo Puurunen  Finlandia 28:44,0 +1:27,8
10. Pieralberto Carrara  Włochy 28:44,2 +1:28,0

Bieg indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg Halvard Hanevold  Norwegia 56:16,4
Silver medal icon.svg Pieralberto Carrara  Włochy 56:21,9 +5,5
Bronze medal icon.svg Ołeksij Ajdarow  Białoruś 56:46,5 +30,1
4. Ivan Masařík  Czechy 57:32,7 +1:14,3
5. Ilmārs Bricis  Łotwa 58:17,1 +1:58,7
6. Ricco Groß  Niemcy 58:17,4 +1:59,0
7. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 58:18,8 +2:00,4
8. Peter Sendel  Niemcy 58:30,3 +2:13,9
9. Oleg Ryżenkow  Białoruś 58:31,3 +2:14,9
10. Dag Bjørndalen  Norwegia 58:34,7 +2:18,3

Sztafeta[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Zawodnicy Czas Strata
Gold medal icon.svg  Niemcy Ricco Groß
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
1:21:36,2
Silver medal icon.svg  Norwegia Egil Gjelland
Halvard Hanevold
Dag Bjørndalen
Ole Einar Bjørndalen
1:21:56,3 +20,1
Bronze medal icon.svg  Rosja Pawieł Muslimow
Władimir Draczow
Siergiej Tarasow
Wiktor Majgurow
1:22:19,3 +43,1
4.  Białoruś Ołeksij Ajdarow
Oleg Ryżenkow
Aleksandr Popow
Wadim Saszurin
1:23:14,0 +1:37,8
5.  Polska Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
Jan Ziemianin
Wojciech Kozub
1:24:09,8 +2:33,6
6.  Łotwa Oļegs Maļuhins
Ilmārs Bricis
Gundars Upenieks
Jēkabs Nākums
1:26:58,0 +2:48,2
7.  Francja Andreas Heymann
Raphaël Poirée
Thierry Dusserre
Patrice Bailly-Salins
1:24:53,0 +3:16,8
8.  Finlandia Ville Räikkönen
Paavo Puurunen
Harri Eloranta
Olli-Pekka Peltola
1:25:01,4 +3:25,2

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg Galina Kuklewa  Rosja 23:08,0
Silver medal icon.svg Uschi Disl  Niemcy 23:08,7 +0,7
Bronze medal icon.svg Katrin Apel  Niemcy 23:32,4 +24,4
4. Soňa Mihoková  Słowacja 23:42,3 +34,3
5. Yu Shumei  Chiny 23:44,0 +36,0
6. Anna Stera  Polska 23:53,1 +45,1
7. Martina Schwarzbacherová  Słowacja 23:54,5 +46,5
8. Mari Lampinen  Finlandia 23:55,2 +47,2
9. Anna Murínová  Słowacja 23:56,7 +48,7
10. Nathalie Santer  Włochy 23:59,6 +51,6

Bieg indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg Ekaterina Dafowska  Bułgaria 54:52,0
Silver medal icon.svg Ołena Petrowa  Ukraina 55:09,8 +17,8
Bronze medal icon.svg Uschi Disl  Niemcy 55:17,9 +25,9
4. Pawlina Filipowa  Bułgaria 55:18,1 +26,1
5. Andreja Grašic  Słowenia 56:01,9 +1:09,0
6. Ryōko Takahashi  Japonia 56:17,4 +1:25,4
7. Albina Achatowa  Rosja 56:21,7 +1:29,7
8. Annette Sikveland  Norwegia 56:38,7 +1:46,7
9. Yu Shumei  Chiny 56:41,3 +1:49,3
10. Martina Zellner  Niemcy 56:46,3 +1:54,3

Sztafeta[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Zawodniczki Czas Strata
Gold medal icon.svg  Niemcy Uschi Disl
Martina Zellner
Katrin Apel
Petra Behle
1:40:13,6
Silver medal icon.svg  Rosja Olga Mielnik
Galina Kuklewa
Albina Achatowa
Olga Romaśko
1:40:25,2 +11,6
Bronze medal icon.svg  Norwegia Ann-Elen Skjelbreid
Annette Sikveland
Gunn Margit Andreassen
Liv Grete Skjelbreid
1:40:37,3 +23,7
4.  Słowacja Martina Schwarzbacherová
Anna Murínová
Tatiana Kutlíková
Soňa Mihoková
1:41:20,6 +1:07,0
5.  Ukraina Wałentyna Cerbe-Nesina
Ołena Petrowa
Tetiana Wodopjanowa
Ołena Zubryłowa
1:42:32,6 +2:19,0
6.  Czechy Kateřina Losmanová
Irena Česneková
Jiřina Pelcová
Eva Háková
1:43:20,5 +3:06,9
7.  Chiny Yu Shumei
Sun Ribo
Liu Jinfeng
Liu Xianying
1:43:32,6 +3:19,0
8.  Francja Christelle Gros
Emmanuelle Claret
Florence Baverel
Corinne Niogret
1:43:54,6 +3:41,0

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal.svg Silver medal.svg Bronze medal.svg Razem
1.  Norwegia 2 2 1 5
2.  Niemcy 2 1 2 5
3.  Rosja 1 1 1 3
4.  Bułgaria 1 0 0 1
5.  Ukraina 0 1 0 1
 Włochy 0 1 0 1
7.  Białoruś 0 0 1 1
 Finlandia 0 0 1 1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.