Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994

 Główny artykuł: Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994.
Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Ilustracja
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994
Lillehammer
ZIO 1992 ZIO 1998
Miejsce Birkebeineren skistadion
Data 15 – 26 lutego 1994
Liczba konkurencji 6
Biathlon na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Mężczyźni Kobiety
sprint sprint
bieg indywidualny bieg indywidualny
sztafeta sztafeta

Zawody w biathlonie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 odbyły się w dniach 1526 lutego 1994 roku na trasach Birkebeineren skistadion w Lillehammer. Biathloniści po raz czternasty rywalizowali o medale igrzysk olimpijskich.

Zawodnicy i zawodniczki walczyli w trzech konkurencjach: w biegu indywidualnym, sprincie i sztafecie. W porównaniu do poprzednich igrzysk nastąpiła tylko jedna zmiana: format sztafety biegowej został zmieniony z 3 × 7,5 km na 4 × 7,5 km.

Łącznie rozdanych zostało sześć kompletów medali. W klasyfikacji medalowej zwyciężyła reprezentacja Rosji, której członkowie zdobyli 5 medali: 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy. Więcej medali wywalczyli tylko reprezentanci Niemiec, 6: 1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe. Jeden zawodnik zdobył medale we wszystkich konkurencjach – Rosjanin Siergiej Tarasow zwyciężył w biegu indywidualnym, był drugi w sztafecie oraz trzeci w sprincie.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal.svg Złoto Czas Silver medal.svg Srebro Czas Bronze medal.svg Brąz Czas
Sprint mężczyzn Rosja Siergiej Czepikow 28:07,0 Niemcy Ricco Groß 28:13,0 Rosja Siergiej Tarasow 28:27,4
Sprint kobiet Kanada Myriam Bédard 26:08,8 Białoruś Swietłana Paramygina 26:09,9 Ukraina Wałentyna Cerbe-Nesina 26:10,0
Bieg indywidualny mężczyzn Rosja Siergiej Tarasow 57:25,3 Niemcy Frank Luck 57:28,7 Niemcy Sven Fischer 57:41,9
Bieg indywidualny kobiet Kanada Myriam Bédard 52:06,6 Francja Anne Briand 52:53,3 Niemcy Uschi Disl 53:15,3
Sztafeta mężczyzn  Niemcy 1:30:22,1  Rosja 1:31:23,6  Francja 1:32:31,3
Sztafeta kobiet  Rosja 1:47:19,5  Niemcy 1:51:16,5  Francja 1:52:28,3

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg Siergiej Czepikow  Rosja 28:07,0
Silver medal icon.svg Ricco Groß  Niemcy 28:13,0 +6,0
Bronze medal icon.svg Siergiej Tarasow  Rosja 28:27,4 +20,4
4. Władimir Draczow  Rosja 28:28,9 +21,9
5. Ludwig Gredler  Austria 29:05,4 +58,4
6. Frank Luck  Niemcy 29:09,7 +1:20,7
7. Sven Fischer  Niemcy 29:16,0 +1:09,0
8. Hervé Flandin  Francja 29:33,8 +1:26,8
9. Janez Ožbolt  Słowenia 29:35,8 +1:28,8
10. Aleksandr Popow  Białoruś 29:38,5 +1:31,5

Bieg indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg Siergiej Tarasow  Rosja 57:25,3
Silver medal icon.svg Frank Luck  Niemcy 57:28,7 +3,4
Bronze medal icon.svg Sven Fischer  Niemcy 57:41,9 +16,6
4. Aleksandr Popow  Białoruś 57:53,1 +27,8
5. Jens Steinigen  Niemcy 58:18,1 +52,8
6. Andreas Zingerle  Włochy 58:51,4 +1:28,8
7. Mark Kirchner  Niemcy 59:16,4 +1:51,1
8. Siergiej Czepikow  Rosja 59:31,4 +2:06,1
9. Sylfest Glimsdal  Norwegia 59:42,4 +2:17,1
10. Alfred Eder  Austria 59:43,9 +2:18,6

Sztafeta[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Zawodnicy Czas Strata
Gold medal icon.svg  Niemcy Ricco Groß
Frank Luck
Mark Kirchner
Sven Fischer
1:30:22,1
Silver medal icon.svg  Rosja Walerij Kirijenko
Władimir Draczow
Siergiej Tarasow
Siergiej Czepikow
1:31:23,6 +1:01,5
Bronze medal icon.svg  Francja Thierry Dusserre
Patrice Bailly-Salins
Lionel Laurent
Hervé Flandin
1:32:31,3 +2:09,2
4.  Białoruś Wiktor Majgurow
Igor Chochriakow
Oleg Ryżenkow
Aleksandr Popow
1:32:57,2 +2:35,1
5.  Finlandia Erkki Latvala
Harri Eloranta
Timo Seppälä
Vesa Hietalahti
1:33:11,9 +2:49,8
6.  Włochy Patrick Favre
Johann Passler
Pieralberto Carrara
Andreas Zingerle
1:33:17,3 +2:55,2
7.  Norwegia Ole Einar Bjørndalen
Ivar Ulekleiv
Halvard Hanevold
Jon Åge Tyldum
1:33:32,8 +3:10,7
8.  Polska Tomasz Sikora
Jan Ziemianin
Wiesław Ziemianin
Jan Wojtas
1:33:49,3 +3:27,2

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg Myriam Bédard  Kanada 26:08,8
Silver medal icon.svg Swietłana Paramygina  Białoruś 26:09,9 +1,1
Bronze medal icon.svg Wałentyna Cerbe-Nesina  Ukraina 26:10,0 +1,2
4. Inna Szeszkil  Kazachstan 26:13,9 +5,1
5. Petra Schaaf  Niemcy 26:33,6 +24,8
6. Iryna Kakujewa  Białoruś 26:38,4 +29,6
7. Nathalie Santer  Włochy 26:38,8 +30,0
8. Simone Greiner-Petter-Memm  Niemcy 26:46,5 +37,7
9. Eva Háková  Czechy 26:48,2 +39,4
10. Elin Kristiansen  Norwegia 26:53,5 +44,7

Bieg indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg Myriam Bédard  Kanada 52:06,2
Silver medal icon.svg Anne Briand  Francja 52:53,3 +46,7
Bronze medal icon.svg Uschi Disl  Niemcy 53:15,3 +1:08,7
4. Swietłana Paramygina  Białoruś 53:21,3 +1:14,7
5. Corinne Niogret  Francja 53:38,1 +1:31,5
6. Martina Jašicová  Słowacja 53:56,4 +1:49,8
7. Natalja Piermiakowa  Białoruś 53:59,1 +1:52,6
8. Kerryn Rim  Australia 54:10,1 +2:03,5
9. Antje Harvey  Niemcy 54:12,4 +2:05,8
10. Łuiza Noskowa  Rosja 54:18,2 +2:11,6

Sztafeta[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Zawodniczki Czas Strata
Gold medal icon.svg  Rosja Nadieżda Tałanowa
Natalja Sinicyna
Łuiza Noskowa
Anfisa Riezcowa
1:47:19,5
Silver medal icon.svg  Niemcy Uschi Disl
Antje Harvey
Simone Greiner-Petter-Memm
Petra Schaaf
1:51:16,5 +3:57,0
Bronze medal icon.svg  Francja Corinne Niogret
Véronique Claudel
Delphyne Heymann
Anne Briand
1:52:28,3 +5:08,8
4.  Norwegia Ann-Elen Skjelbreid
Annette Sikveland
Hildegunn Fossen
Elin Kristiansen
1:54:08,1 +6:48,6
5.  Ukraina Wałentyna Cerbe-Nesina
Maryna Skołota
Ołena Petrowa
Ołena Ohurcowa
1:54:26,5 +7:07,0
6.  Białoruś Iryna Kakujewa
Natalja Piermiakowa
Natalja Ryżenkowa
Swietłana Paramygina
1:54:55,1 +7:35,6
7.  Czechy Jana Kulhavá
Jiřina Pelcová
Iveta Knížková
Eva Háková
1:57:00,8 +9:41,3
8.  Stany Zjednoczone Beth Coats
Joan Smith
Laura Tavares
Joan Guetschow
1:57:35,9 +10:16,4

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal.svg Silver medal.svg Bronze medal.svg Razem
1.  Rosja 3 1 1 5
2.  Kanada 2 0 0 2
3.  Niemcy 1 3 2 6
4.  Francja 0 1 2 3
5.  Białoruś 0 1 0 1
6.  Ukraina 0 0 1 1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.