Bhaktivedanta Manor

Bhaktivedanta Manorświątynia Kryszny-Radhy, własność Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (ISKCON) w Aldenham, koło Watford, największa świątynia tego ruchu religijnego w Europie, odwiedzana przez ponad 500 tys. osób rocznie.

Pałac wraz z całą posiadłością ziemską („Piggott’s Manor”), został podarowany założycielowi ISKCON – Bhaktivedancie Swamiemu Prabhupadzie – w 1973 przez członka zespołu The Beatles George’a Harrisona. Obecna nazwa posiadłości „Bhaktivedanta” pochodzi z sanskrytu i oznacza „oddanie Bogu”.

W 1994 miały tu miejsce zbiorowe protesty 36 tys. osób przeciwko planom miejscowych władz, dążących do zamknięcia ośrodka[1].

Bhaktivedanta Manor składa się z bogato dekorowanej świątyni (zawierającej posągi Kryszny i jego awatarów), nowoczesnego teatru bhakti, sklepu, piekarni, gospodarstwa rolniczego opartego na pracy wołów, szkoły średniej, podstawowej i aśramu.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.