Bastiony VII-X

Bastiony VII-X należały do zespołu dzieł obronnych Fortu 31 „św. Benedykt”.

Bastion VII[edytuj | edytuj kod]

Powstał w latach 1863–1865. Bastion tworzył narożnik wału Twierdzy. Wschodni narożnik skręcał na południu wzdłuż ul. św. Kingi; u jej styku z ul. Wielicką stała Brama Lwowska. Północnym skrzydłem narożnika biegną tory kolejowe.

Bastion VIII[edytuj | edytuj kod]

Powstał w XVIII wieku. Około roku 1809 został przebudowany, a w latach 1863–1865 zmodernizowany. Bastion jest prawie w pełni zachowany, posiada wykutą w wapiennej skale fosę.

Bastion IX[edytuj | edytuj kod]

Ziemny bastion powstały w latach 1863–1865. W latach 1940 i 1955 został zniszczony, podczas budowy bloków mieszkalnych przy ul. Radosnej.

Bastion X[edytuj | edytuj kod]

Ziemny bastion powstały w latach 1863–1865. Zachowana część obwałowań od wschodniej i południowej strony budynku Telewizji Kraków wraz z fragmentem wału i grodzią z początku XX wieku.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.