Autosegment E

Autosegment Eklasa samochodów osobowych w klasyfikacji europejskiej, pośrednia między autami klasy średniej i luksusowymi. W Polsce na ogół nazywana jest klasą wyższą średnią[1][2][3]. Niekiedy nazywana bywa klasą wyższą[4], jednak określenie to jest stosowane również wobec segmentu F.

Dokumenty europejskie nie definiują klasy E, jedynie została ona wyodrębniona pod względem wielkości i określona jako executive cars (z angielskiego, dosłownie „samochody dyrektorskie”)[5]. Należy zaznaczyć, że klasyfikacja ta dotyczy tradycyjnych rodzajów samochodów, jak sedan, kombi i hatchback. Kryteria zaliczenia samochodu do klasy D lub E nie są jasno sprecyzowane i z tego względu istnieją wokół klasyfikacji danego modelu zazwyczaj liczne kontrowersje. Wielu producentów reklamuje auta klasy D o podwyższonym standardzie jako należące do klasy E. Ponadto producenci czasami oferują samochody budowane na podwoziu samochodów klasy D ze zmienioną karoserią jako samochody klasy E.

Wybrani przedstawiciele:

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Europejski podział samochodów na klasy według wielkości, autobooking.com [dostęp 07-05-2020]
  2. Samochody klasy średniej wyższej (segment E) i wyższej (F), moto.wp.pl [dostęp 07-05-2020]
  3. Dzielimy samochody na klasy i segmenty, ABC Moto, 03-02-2016 [dostęp 07-05-2020]
  4. Prestiżowe kombi za 35 tys. zł - wybór jest całkiem spory, Auto Świat, 27 czerwca 2018 [dostęp 07-05-2020]
  5. Komisja Europejska, Regulation (EEC) No 4064/89 - Merger Procedure, Office for Official Publications of the European Communities, 17 marca 1999 (ang.).© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.