Anthony Corleone

Anthony Vito Corleone (ur. 1951) – postać fikcyjna z powieści Ojciec chrzestny autorstwa Maria Puzo i trylogii filmowej pod tym samym tytule.

W powieści i pierwszych dwóch częściach trylogii jest postacią drugoplanową, bez znaczenia dla fabuły. Większą rolę odgrywa w trzeciej części filmu. Anthony jest synem Michaela Corleone i jego żony, Kay Adams. Jego młodsza siostrą była Mary Corleone, która zginęła w zamachu. Michael planował, że jego syn będzie pracował w jego firmie, jednak Anthony nie chciał mieć nic wspólnego z interesami ojca pod pretekstem złych wspomnień. Mając cztery lata, Anthony, bawiąc się ze swoim dziadkiem, Vitem Corleone, był świadkiem jego śmierci.

W roku 1979 przerwał studia prawnicze i rozpoczął karierę śpiewaka. Niewielu dawało mu dobre rokowania na przyszłość. Michael sprzeciwiał się karierze syna, jednak jego była żona, prawna opiekunka dzieci, pozwoliła rozpocząć karierę Tony’emu. Niedługo później zadebiutował w występie operowym w teatrze na Sycylii. Od tego też czasu wszyscy byli dumni z jego talentu.

Mimo żalu do ojca z powodu prowadzonych przez niego interesów i morderstwa jego wujka Frederica Corleone, bardzo go kochał.

W pierwszej części filmu rolę czteroletniego Anthony’ego odegrał Anthony Gounaris. W rolę Anthony’ego w Ojcu chrzestnym II wcielił się James Gounaris, natomiast w części trzeciej – Franc D’Ambrosio.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]


© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.