Aaron Yoo

Aaron Yoo
Ilustracja
Aaron Yoo sfotografowany podczas Toronto International Film Festival w 2008 roku.
Data i miejsce urodzenia 12 maja 1979 r.
East Brunswick Township w stanie New Jersey, Stany Zjednoczone

Aaron Yoo (ur. 12 maja 1979 w East Brunswick Township w stanie New Jersey, USA) – amerykański aktor koreańskiego pochodzenia.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Absolwent Uniwersytetu w Pensylwanii, w którym edukację ukończył w 2003 roku; był członkiem bractwa studenckiego Sigma Nu. Zdobywca Nagrody Specjalnej na Festiwalu Filmowym ShoWest Convention, USA, za rolę Choi'a, członka drużyny blackjacka, w filmie 21. Ceniony jest również za występy gościnne w popularnych serialach telewizyjnych.[potrzebny przypis] Występował także w Orpheum Theater w Los Angeles w Kalifornii. Zadebiutował niewielką rolą w odcinku pt. History Lessons serialu komediowego Nie ma sprawy, w 2003 roku. W 2008 roku powierzono mu rolę Chewie'go w horrorze Piątek, trzynastego w reżyserii Marcusa Nispela (Teksańska masakra piłą mechaniczną). W filmie zastąpił Davida Blue, swojego przyjaciela, który odstąpił mu własną rolę. Yoo ma także doświadczenie operatora filmowego – jest autorem zdjęć do sześciominutowego krótkometrażowego filmu Georgii Lee Bloom (2000).

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]© Materiał pochodzi z Wikipedia i jest na licencji GFDL

Losowe treści:

Wydarzenia

W Moskwie odsłonięto pierwszy w Rosji pomnik Jana Pawła II. Ma ponad 1,8 m wysokości i waży dwie tony.

Rocznice

1871 – zmarł Charles Babbage, angielski, matematyk i mechanik, twórca maszyny analitycznej

1976 – premiera filmu Brunet wieczorową porą

Muzyka

21 listopada ukaże się nowy singiel wokalistki zatytułowany "Marry The Night". Artystka zaprezentowała właśnie okładkę nowego singla. Na singlu usłyszymy także prawdopodobnie kilka remiksów. Jak zdradziła piosenkarka, "Marry The Night" opowiada o jej miłości do swojego rodzinnego miasta.

Sport

Adam Małysz zabierze do Maroka swoją żonę i córkę, które wystartują w rajdzie RMF Morocco Challenge - ta mocno zaskakująca wiadomość wywołała spore poruszenie w polskich mediach.